20 листопада – Всесвітній день дитини

19 лист. 2021
Всесвітній день дитини покликаний нагадати про крихкість дитинства і дітей, про те, наскільки вони цінні для нас. Цього дня в усіх країнах зазвичай проводяться заходи, присвячені дітям. Звісно ж, сьогодні лунають привітання для всіх дітлахів, а також їхніх батьків. Нехай щасливі будуть всі діти на світі, Сміються, співають, веселяться юрбою. Нехай ласкаво сонечко в небі всім світить І щастя крокує кулею земною.

Всесвітній день дитини відзначається за рекомендацією Генеральної Асамблеї ООН з 1954 року як день світового братерства і взаєморозуміння дітей. Саме у цей день Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році − Конвенцію про права дитини.
Конвенція ООН про права дитини є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною ще у 1991 році.
Конвенція базується на розумінні становища дітей у суспільстві не як майбутніх дорослих, а як рівноправних учасників суспільного життя, з урахуванням того, що «дитина внаслідок її фізичної розумової незрілості потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження».
Підписавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на себе ряд зобов’язань із поліпшення добробуту дітей. І за час існування нашої держави було сформовано основне законодавче поле, яке захищає та забезпечує права дитини.
Кожна дитина потребує турботи, любові і піклування. Ми – дорослі повинні сприяти цьому, створити належні умови для підростаючого покоління, щоб жодна дитина не лишилася поза увагою, мала можливість розвити свої інтереси та здібності, росла здоровою і щасливою, отримала належну освіту й виховання, це наш моральний і громадянський обов’язок.
Від нашого ставлення, від рівня забезпечення і дотримання прав дитини й залежить наше майбутнє, майбутнє держави в цілому. Давайте не будемо байдужими до проблем дітей, наші діти – це найдорожче, що в нас є!
І пам'ятати про це ми повинні не тільки в це свято, а й повсякчас.